Dzień Edukacji Narodowej

Opublikowano: środa, 14, październik 2020
„Nauczyciel to ktoś, kto widzi w dziecku
wyjątkową osobę i zachęca do rozwijania jego
indywidualnych talentów oraz mocnych stron.”

 

 

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi,

 drodzy Rodzice i Kochani Uczniowie!

      W Dniu Edukacji Narodowej słowo „szkoła” odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Dla nas, osób związanych z oświatą – pracowników szkoły, drogich Rodziców i Uczniów, jest zupełnie naturalne, że codziennie wstajemy i przychodzimy do szkoły – do pracy, dla nauki i dla naszych pociech. Dziś warto pomyśleć o tych miejscach i o tych ludziach, dzięki którym jesteśmy tu i teraz, tak ukształtowani, tak świadomi i tak dobrzy.

       Żeby nasza szkoła i system edukacji był w obecnym kształcie, kiedyś musiał mieć swój początek.

    247 lat temu została powołana Komisja Edukacji Narodowej z inicjatywy króla Stanisława Poniatowskiego. Wówczas jej nazwa brzmiała: Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca. Ta Komisja była pierwszą w Polsce i całej Europie władzą oświatową. Jej członkami zostali uczeni i artyści skupieni wokół Hugona Kołłątaja. Zasługi i dokonania tejże Komisji są nie do przecenienia. Najważniejszymi było wprowadzenie do szkół nauczania w języku polskim, reorganizacja szkolnictwa w Polsce, opracowanie nowych programów nauczania, utworzenie seminariów nauczycielskich kształcących dobrych nauczycieli. To dzięki niej przez lata stopień edukacji w Polsce był najwyższy w Europie.

      Jakie cechy ma dobry nauczyciel? Te same, co dobry człowiek, bowiem to właśnie dobry nauczyciel kształtuje dobrych ludzi. A bez nich świat przestałby istnieć.

  Dziękuję wszystkim Nauczycielom za to, że tworzymy wspólnie prawdziwy Zespół. Dziękuję za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość; za twórczość i kreatywność, pełnię pomysłów i ciekawe inicjatywy. To dzięki pracy Nauczycieli w naszej szkole panuje niepowtarzalna atmosfera. Atmosfera, dzięki której przychodzimy do szkoły z radością.

    Dziękuję z całego serca pracownikom niepedagogicznym, bez których SP 2 nie byłaby takim miejscem, jakim jest. Organizm nie funkcjonowałby prawidłowo bez prawidłowego współdziałania poszczególnych organów. Nasz organizm – społeczność szkolna funkcjonuje również dzięki zaangażowaniu i pracy pracowników obsługi i administracji. Dziękuję za pomoc udzielaną uczniom, kiedy widzicie, że taka jest potrzebna.

    Dziękuję Rodzicom uczniów za wsparcie, życzliwość i nieustające towarzyszenie dzieciom w ich edukacyjnej przygodzie w Dwójce.

    Uczniom dziękuję za uśmiech, radość i beztroskę, która jest motorem napędowym w chęci do działania.

    Z dumą i gratulacjami przekazuję informację, że Pan Mateusz Pakuła otrzyma wyróżnienie z rąk Prezydenta Miasta Słupska za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

     Nagrodą Dyrektora szkoły za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły zostali wyróżnieni Nauczyciele:

Pani Marzena Bekier, Pani Irena Bracka, Pani Jadwiga Derda, Pani Katarzyna Łyszyk, Pani Anna Kacperska,

Pan Tomasz Kępski, Pani Anna Pietruszewska, Pani Celina Rojewska, Pan Janusz Staniszewski,

Pan Grzegorz Szuleta, Pani Maria Żukowska,

Pracownicy administracji:

Pani Mariola Nesterowicz, Pani Iwona Marglarczyk, 

Pracownicy obsługi:

Pan Marek Kędziora, Pani Iwona Lubańska, Pani Jolanta Sobierska, Pani Beata Szewczuk.

   Wszystkim Nauczycielom życzę nieustającej satysfakcji w wykonywania zawodu, entuzjazmu, aktywności i radości oraz dalszych satysfakcjonujących osiągnięć.

    Wszystkim pracownikom szkoły życzę wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, spełnienia najskrytszych marzeń i optymizmu.

    Rodzicom i Uczniom naszej szkoły życzę dużo zdrowia, pomyślności oraz radości, która się mnoży, kiedy się ją dzieli z innymi. 

           

Karolina Keler
dyrektor szkoły

           

Ultimate Facebook Like Box Slider

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.